niedziela, 6 marca 2011

Inspiracje-podłoga

Myślałam że nie bedą popełniać takich postów tylko będę trzymać linki w zakładkach ale nie da się ;-) tyle tego jest i trudno mi zebrać wątek w całość.
Wiec jednak tu.
Koncepcja podłogi zmieniła się już znacznie.
Jeszcze niedawno wydawało mi się że TYLKO drewno.
Po przeanalizowaniu za i przeciw systemu ogrzewania i przede wszystkim użytkowej strony podłogi doszłam do wniosku: na całym dole będzie gres i ogrzewanie podłogowe. Nie znam ludzi niezadowolonych z tego rozwiązania a znam takich którzy narzekają na parkiet.
Obejrzałam domy u znajomych i przyjaciół i doszłam do wniosku że gres/kamień wcale nie jest taki zimny ani taki twardy jak mi kiedyś wydawało.
Ale teraz co wybrać ? A wybór jest ogromny.
Odpada kamień naturalny np. trawertyn z powodów finansowych i użytkowych. Niestety kamień-oprócz polerowanego granitu- bardzo się plami. Przy dużej rodzinie i psie i kocie-odpada.
Ale można mieć gres który udaje kamień doskonale :-)
Np. Sunray z kolekcji Earth włoskiej firmy Sant Agostino.Na zdjęciach nie widać ale ten gres ma cudowną fakturę jakby naturalnie łupanego kamienia . Nie jest b. szorstki ale jednak w dotyku nie est gładki. A gładkiego nie chcemy. Ani błyszczącego.
Konkuruje z nim Cerdomus Moon White czyli gres w zupełnie innym charakterze; rustykalny z postrzępionymi brzegami...A ulożony w opus romain wygląda niezwykle :
http://www.yelmini.com/affiche.asp?arbo=7&num=60


http://masenprovence.over-blog.com/ :


A co dalej to się zobaczy :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz